Jeviště je tvé 15

17. července 2012 v 23:27 | Yuki-chan |  Jeviště je tvé
Ahoj!
Jak jsem řekla... měla jsem Jeviště rozdělaný a teď už je hotový...
Nic moc se neděje... :D
Yuki-chan15. Půlka roku v tahu

Z Winryina pohledu

"Už jako malé jsem vás viděla jako dokonalý pár," tahle věta se mi pořád opakovala v hlavě. Babička už to tušila dávno, jen čekala, kdy se to stane. Ale jak by se zachovala, kdyby se to nestalo a já, chraň bůh, začala chodit třeba s Mustangem? Proboha, to by byl pořádně zlý sen. Ne, tohle by se totiž nikdy nemohlo stát… Ale co nikdy neříkej nikdy? Stejně je to hloupý přísloví… nemá cenu, abych si s tím lámala hlavu. Prostě si budu užívat toho, co teď mám, ne to, co bude. Až to bude, tak to bude.
"Jak pokračuje hra? Už víte, kdy budete mít premiéru?" zeptala se mě u oběda Pinako. "No, už máme skoro tři čtvrtiny nacvičený a Maity plánuje premiéru na konec června," odpověděla jsem. Páni, to už toho máme tolik? Samotnou mě to teď překvapilo.
"Kolikátýho vlastě už je?" zarazila jsem se. Nějak jsem totiž ztratila pojem o datu. "15. prosince."
"Cože? Už?" vyděsila jsem se. Jak to takhle mohlo rychle utíct? Ikdyž, člověk zapomene na různé věci, že? Ale aby mi utekl skoro půlrok tak rychle? To není možný.
"Babi? Co když tu hru zkazím?" položila jsem otázku. Určitě si říkáte, že je to naprosto banální, že přesně na tohle se ptá každý, ale nemůžu dělat, jako že se mě to netýká, když hraju hlavní roli?! "Winry… drahoušku. Myslím si, že pokud vám s Edwardem vydrží ta zamilovanost až do premiéry, budete tou nejlepší Julií a Romeem, jací na jevišti stáli," usmála se na mě. "Jenom do premiéry?" zamračila jsem se. "Pro efekt hry… kdybyste to jenom předstírali, nebylo by to tak impozantní a úchvatné. Navíc jsem si naprosto jistá, že ty a Ed jste naprosto nerozlučný pár," mrkla na mě. Trochu se mi ulevilo, ale stejně jsem se pořád cítila trochu nesvá.
Po obědě a hodině pokecu s babičkou jsem se s omluvou odebrala do svého pokoje, kde jsem zapnula notebook a přihlásila se na ICQ. Otevřela jsem si ještě internet a pojížděla mail. "Ajsko" poklidně nabíhalo a já promazávala zprávy. Spam, spam, spam… vždyť mám zapnutou ochranu před spamy! Tak jak to, že je tu pořád mám!?! Už mě to přestává bavit. Nebudu sem chodit a hotovo!
Po typickém zvuku typu Tidim mi na liště začalo žlutě blikat světýlko zprávy. Měla jsem tušení, kdo by mi mohl psát, ale i přesto jsem se zvědavě podívala.

Blonďák
Zdravím sličnou lunu. Jak se má v tento poněkud deštivý den?

Deštivý den? Vždyť venku svítí slunce! Nebo před minutou to tak bylo…

Světlovláska
O, drahý poutníče! Jak se asi mohu cítit, když nemůžu ven?

Moc dobře vím, že odpovídat na otázku by se otázkou nemělo, ale přímo mě to k tomu svádělo… Navíc, kromě Eda už jsem měla na drátě už i Rizu.

Riza
Ahooj, Winry! Prosím tě, nevíš, co si máme naučit na další zkoušku?

Riza má roli? Já měla za to, že je jako moje náhradnice… Že bych se spletla? Než jsem jí odpověděla, začala jsem hledat náš rozpis rolí. Mezitím mi už na počítači blikala další zpráva od Eda a Riza byla evidentně netrpělivá. Copak můžu za to, že to nemůžu najít? Skříň - nic. Sešity - nic. Učebnice - nic. Prohrabala jsem i všechny svoje šuplíky, ale nic. Zvedla jsem noťas a objevila soupis pod ním. Ani si nevzpomínám, kdy jsem ho tam dala.

Světlovláska
Riz, podle soupisu si moje náhradnice? Proč by ses měla připravovat na zkoušku?

Riza
No jo! Já na to zapomněla! Co ty a Edward?

Světlovláska
Tak o tohle ti šlo hned od začátku? Takové chování se ti vůbec nepodobá…

Blonďák
Ven se může vždycky… postačí deštník přibalit. J Hrozně mi chybíš… nechceš se stavit? ;)

Světlovláska
Taky mi chybíš, ale byla jsem u tebe včera… co kdybys přišel ty? J

Riza
Promiň, ale když já vidím ty vaše pohledy, co si střídáte… jsem prostě zvědavá :D

Světlovláska
Co by mělo být? Nic… jsme kamarádi a zkoušíme spolu tu hru…

Riza
To ti tak uvěří holuby na střeše! Že už spolu něco máte? ;)

Chvíle váhání nastala. Riza byla mojí nejlepší kamarádkou už od školky. Vždycky jsem jí všechno říkala, ale v tomto okamžiku jsem si nebyla jistá tím, jestli jí zrovna tohle chci říct.

Z Edwardova pohledu


Výkvěty moderní technologie jsou úžasný. Nicméně mým jediným problémem je, že je až tak často nepoužívám. Co na to říct? Asi jsem divnej, protože všichni ostatní jsou na drátě pořád a já pro to necítím žádnou potřebu. Nemůžu ale zase tvrdit, že bych neměl počítač. Mám ho, ale doteď mi sloužil akorát k hraní různých her. Navíc jedinou sociální síť, kterou jsem měl v počítači nainstalovanou, bylo ICQ, které mi z těch všech, o kterých jsem už slyšel, přišlo asi nejlepší. A taky nastala ta osudná doba, kdy jsem ho po dloooooouhé době zase použil. Nejsem cvok, nebojte se.
Měl jsem tam pár lidí ze základky, pak nějakých z kroužků, co jsem kdysi navštěvoval a i mé současné spolužáky na střední. A hlavně Winry. Chodil jsem tam hlavně kvůli ní. Takže proto jsem tam taky dneska vlez.
Hodně lidí bylo online, ale já hledal jen jednu jedinou osobu pod přezdívkou Světlovláska. Matně jsem zahlédl i přítomnost Rizy a Roye, ale nějak jsem to neřešil… nebyl důvod.
Mou první otázkou bylo, jak se má moje sličná luna v tento mokrý den.

Světlovláska
Ooo, drahý poutníče! Jak se mohu cítit, když nemohu ani ven?

Vypadá to, že si budeme psát v rýmech… teda, skoro rýmech. Ale to je jedno. Hlavní je, že si rozumíme, ne?
Asi vás bude zajímat taky moje přezdívka. No, řekl bych, že je možná i trefná. Nečekejte nic ve stylu Drsňák a podobně. Je to normální, divná přezdívka, kterou má skoro každý z nás. Blonďák, jméno mé!

Blonďák
Ven můžeš vždycky… dneska stačí jen deštník přibalit J Chybíš mi… nechceš se stavit? ;)

Páni… to muselo vyznít hrozně… ale vrátit to už nejde… Že já radši dřív nemyslím, než jednám. Očekával jsem odpověď do 5 minut, ale ono nic. Že by se Winry urazila? Já jí musel naštvat! Edwarde Elricu, ty si vážně tupej ignorantskej pitomec, jaký na tomhle světe je! Proč si nevážíš té úžasné holky, kterou si získal?! Proč to všechno musíš tak zkazit. Proč…. ! A hele! Odpověď!

Světlovláska
Taky mi chybíš, ale byla jsem u tebe včera. J Nechceš se stavit dneska ty?

Jak rád bych utekl k tobě, ale dneska mám službu v kuchyni… Jsem vyloženě nadšenej. Ale tohle jí napsat nemůžu. Navíc… další člověk, co si chce psát…

Playboy
Čus Ede! Koukám, že zase žiješ moderní technologií! Co Winry a ty? Už si ji přefik???

Omlouvám se všem dámám a slečnám, které si to přečetly. Určitě víte, kdo to je. No ano, není to nikdo jiný než Mustang. Roy Mustang osobně, dává o sobě vědět celému světu! Ten kluk se asi nikdy nenaučí chovat normálně. Ani převýchova nepomůže… možná holka… ale která by byla ochotná a schopná s ním vydržet? Žádná mě nenapadá… vy nevíte? Moment! Zeptám se Winry!

Blonďák
Zlato? Nevíš, která holka by byla schopná to s Mustangem vydržet?

Na odpověď jsem nemusel čekat dlouho. Byla rychlá, stručná a jasná.

Světlovláska
Riza

Světlovláska
Mimochodem… kdy že dorazíš? J

Neodpověděl jsem. Proč? Pokoj byl prázdný. Mikinu jsem měl v ruce. Boty na nohou. Klíče v kapse.
A u Winryiných dveří.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama